Манчестър Сити стигна до убедителна победа с 4:0 при гостуването си

...

Манчестър Сити с важна крачка към титлата

Манчестър Сити стигна до безапелационна победа с 4:0 при гостуването си на Брайтън. " Гражданите " преобладаваха през целия мач и сложиха завършек на интригата в дуела още до 34-ата минута, когато водеха с три гола. Кевин Де Бройне откри резултата в 17-ата минута след превъзходен удар с глава. Последваха две попадения на Фил Фоудън - първото след удар от фал и рикошет, а второто след неточност в отбраната на противника. Хуалиан Алварес се разписа след почивката.

Този дуел на доктрина се водеше от по-тежките за отбора на Пеп Гуардиола до края на сезона, макар че Брайтън не може да промени доста позицията си в класирането до края на сезона. Ман Сити излезе на второ място и изостава на точка от лидера Арсенал, само че е изиграл мач по-малко от лондончани. Ако завоюват оставащите си пет срещи, " жителите " още веднъж ще са първенци, а от тях единствено гостуването на Тотнъм изглежда като мач, който може да ги затрудни.
Източник: petel.bg